Alt i en Creme (30 ml), Pudderdåserne

(2 kundeanmeldelser)

70,00 kr.

Pudderdåserne Alt-I-Én Creme er præcis som navnet angiver en effektiv og fugtgivende creme, der kan bruges til alle hudtyper, alle steder på kroppen – og selv til mænd og børn er denne fantastisk.

Fordele:

  • Fugtgivende og plejende
  • God beskyttelse
  • Beriget med sheasmør, syricalm og B3-vitamin
  • Afbalancerer huden
  • Hurtigt absorberende
  • Blødgørende
  • Aktive ingredienser
  • Anti-aging
  • God mod inflammation og rødme
  • Genopbygger hudens barriere
  • Beroliger huden
  • Velegnet til alle hudtyper
  • Kan bruges både på kroppen og i ansigtet
  • Kan anvendes af både kvinder, mænd og børn
  • Efterlader huden silkeblød og i balance
  • Kan bruges både morgen, middag og aften
  • Parfumefri
Vil du have store rabatter? Bliv medlem ved at købe Ladybox medlemskab!
Dette produkt kan kun købes af medlemmer. Er du allerede medlem, så Login i Menuen - er du ikke medlem, så kan du få adgang til at købe produktet ved at købe Ladybox medlemskab.

    Beskrivelse

    Alt i en cremen er præcis hvad navnet angiver. En creme, der giver masser af fugt, samt god pleje og beskyttelse, der kan bruges på både ansigt og krop. Cremen er bl.a. beriget med sheasmør, syricalm og B3-Vitamin, der tilfører huden den helt rigtige mængde pleje. Ingredienserne sørger for, at huden ikke udtørrer, så den holder sig silkeblød og afbalanceret. Desuden er den effektiv mod aldring, og genopbygger hudens barriere og mindsker ligeledes rødme og inflammation. Cremen er hurtigt absorberende og blødgørende, så den føles utrolig lækker at påføre.

    Anvendelse: Sørg for ren hud og massér cremen i ansigtet, og også gerne kroppen. Kan bruges både morgen og aften.

    Brand: Pudderdåserne
    Størrelse: 30 ml

    Ingredienser: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Phragmites Communis Extract, Poria Cocos Extract, PEG-75 Stearate, Dimethiconol, Ceteth-20, Steareth-20, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Hydroxide.

    2 anmeldelser af Alt i en Creme (30 ml), Pudderdåserne

    1. Lee Jørgensen

      Har prøvet denne creme fra Pudderdåserne og den virker desværre ikke særlig godt for mig. Jeg synes det fedter og absorberer ikke så hurtigt, som jeg ønsker mig.

    2. Kirsten Jakobsen

      Perfekt til mig, +50 år, meget tør hud. God til både hænder og ansigt. Har købt den igen.

    Tilføj en anmeldelse af varen

    Du kunne også være interesseret i...

    • Repair Microbiome Night Creme (30 ml), SKØN SkincareRepair Microbiome Night Creme (30 ml), SKØN Skincare Hurtigt Overblik
      Brug point
    • Repair Microbiome Day Creme, Skøn SkincareRepair Microbiome Day Creme, Skøn Skincare Hurtigt Overblik
      Brug point
    • Pro-Intense Hyaluronic Acid Illuminating Day Creme, Avant (50 ml)Pro-Intense Hyaluronic Acid Illuminating Day Creme, Avant (50 ml) Hurtigt Overblik
      Brug point